1/4 stolika matrix-led by IKEA sklejona


Notice: Undefined variable: simplesocialcontent in /home/zyla/domains/oryginalne.pl/public_html/wp-content/plugins/simple-social-sharing-widgets-icons/simple-social.php on line 16

Jednym z projektów, do których chcę podpiąć arduino jest stół led, a dokładnie matryca 64×64 diody led wmontowana w stolik z IKEA – tego typu: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80104268/#/80193735. To czy uda się na arduino zależy od wydajności. Do wysterowania będzie 4096 diod LED (nie liczyłem wymaganych czasów/częstotliwości jeszcze). W razie czego będę kombinował z 2-3 AVRami lub pojedynczymi AMR7.

Stolik ma blat o długości boku wynoszącym 55cm, zaś matrix_led będzie w okolicy 50cm. Ponieważ w stoliku blat jest w środku pusty, to w górnej powierzchni wytnę otwór umożliwiający osadzenie matrix_led i całość przykryję matowioną szybą. Dzięki temu będzie można napić się  kawy na stoliku, który wyświetli nam grafikę w rozdzielczośc 64 x 64 px. Ewentualnie można zdemontować nogi, a całość powiesić na ścianie.

Poniżej znajdują się zdjęcia montowania 1/4 wyświetlaczy led (czerwone). Cała konstrukcja będzie się składać z 4 identycznych bloków sklejonych w kwadrat.

Podobał Ci się wpis? - skomentuj lub zalajkuj. Podziel się ze swoimi znajomymi. Każdy aktywny głos to dodatkowa motywacja do pisania bloga! Dzięki.