przedświąteczne porządki i mały konkurs (rozdaję LaunchPad’y)

Cześć,

przed Świętami zabrałem się za porządki i inwentaryzację swojego warsztatu. Okazało się, że sporo mam na magazynie zamienników Arduino, a jeszcze więcej oryginalnych Launchpad’ów od TI.com. Ponieważ wiem, że i tak z wszystkiego nie skorzystam, to chciałbym Wam 1-2 sztuki oddać. Oczywiście w dobre ręce. Konkurs jest bardzo prosty i oparty o kreatywność:

Napisz w komentarza do niniejszej notki dlaczego akurat Ty chcesz dostać wybraną płytkę lub opisz co ciekawego na takowej zbudujesz (najlepiej z wykorzystaniem platformy, którą opisujesz) lub udostępnij niniejszy wpis u siebie na facebooku, google plus, twitterze i w komentarzu poniżej zostaw linka do tego wpisu (koniecznie musi być publiczny, żebym miał okazję go zobaczyć).

Konkurs trwa do końca dnia 14 grudnia 2014 roku – żeby zwycięzca lub zwyciężczyni mieli szansę otrzymać przesyłkę jeszcze przed świętami.

ps: Jeśli konkurs załapie i będzie dużo fajnych zgłoszeń, to postaram się regularnie rozdawać kawałki swojego warsztatu, które zalegają mi w szufladach.

ps2: Większość zestawów jest nowa lub np. 1-2 razy uruchomiona / podłączona do zasilania. W zestawach 430g2 jeśli procek był przeze mnie używany, to wymienię przed wysyłką na nowy.

Zestawy, które m.in. posiadam (oparte o procki):

– msp430g2xxx,
– msp430fr5969,
– msp430f5529,
– lm4f120x,
– tm4c123g…

Pamiętajcie, że LaunchPad’y mają swoje środowisko programistyczne Energia identyczne z Arduino IDE. Dostępne jest pod tym adresem: http://energia.nu/

ps4: Ponieważ regularnie użytkownicy próbują spamować w komentarza reklamując jakieś badziewie, to komentarze są moderowane – wszystkie czytam i te, które nie zawierają reklamy własnych produktów akceptuję.

Powodzenia!

AKTUALIZACJA (w dniu publikacji wpisu)

Zapomniałem dodać: ceny większości w/w zestawów wahają się w przedziale $10-$25 + najważniejsze: jeśli osoba/osoby, które wygrają zbudują i opublikują u siebie lub wyślą do mnie do publikacji (obojętnie) notkę z wykorzystaniem wygranego zestawu, to doślę (wg mnie ciekawszemu projektowi) moduł LCD 430BOOST-SHARP96 – wart $20!

8 odpowiedzi do “przedświąteczne porządki i mały konkurs (rozdaję LaunchPad’y)”

 1. Witam. Chciałbym dostać taki układ ponieważ, interesuję się elektroniką choć mam 16 lat. Na ten czas bawiłem się głównie prostymi układami zbudowanymi na bramkach itp, lecz teraz bym chciał zacząć zabawę z czymś bardziej skomplikowanym. Z góry dziękuje i pozdrawiam 🙂

 2. Na którejś z tych platform jak na przykład: msp430f5529, lm4f120x lub tm4c123g chciałbym zbudować prostą open-sourcową „konsolę” do gier, do której każdy mógł by bez przeszkód pisać nowe gry i programy, coś na kształt 8-bitowego Uzeboxa. Mikrokontrolery 16/32 bitowe o pojemnościach pamięci flash 256kb dają dużo do popisu jeśli chodzi o kod gry, większa wydajność niesie za sobą dodatkowe „smaczki” do gier, których nie sposób wytworzyć na 8-bitach.
  Dodatkowo wpis udostępniłem 😉
  https://www.facebook.com/jarek.papiernik/posts/739469502773200

 3. Chciałbym stworzyć kilka układzików pomiarowych połączonych ze sobą za pomocą radiówki ( może nRF24L01) tworzących system inteligentnego domu. Przydałby się jakiś energooszczędny uC, msp430fr wydawałby się idealny 🙂

 4. Pomysły na wykorzystanie zestawu można by mnożyć. Systemu pomiarowe, układy sterowania, układy nadzorujące itp. itd. Dlaczego chciałbym otrzymać płytkę? Ponieważ chciałbym poznać kolejną rodzinę uC, tym razem od TI. Wygrany zestaw z pewnością zmobilizuje do nauki i pozwoli zdobyć doświadczenie 😉
  Pozdrawiam serdecznie.

 5. Na płytce tm4c123g chciałbym zrobić wysokiej jakości tor audio – adc > uC > dac. Następnie po kolei implementować funkcje przetwarzania i generowania dźwięków, a ostatecznie wypuścić projekt w formie środowiska open source – wysokopoziomowego frameworku do projektowania systemów audio.

 6. Cześć, zestawy otrzymają qhash i JargoV – qhash za bliski memu sercu projekt inteligentnego domu, zaś JargoV za równie bliskie odniesienie do starych prawie-komputerów:)

  Dodatkową nagrodę chciałbym również wysłać do Denisa Andrusiaka za chęć nauki w młodym wieku platformy mikrokontrolerowej:)

  Odezwę się do Was mailowo w najbliższym czasie. Pozostałym uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i wszystkim gratuluję.

 7. Ooo, to miło 😉 Apropo mojego projektu, to pomimo swoich 18 lat, uwielbiam komputery i konsole 8-bitowe i wszystko co z nimi związane, launchpad na pewno wykorzystam do projektu z tej dziedziny, jednak tu drzemie większa moc niż w popularnych AVRkach, więc czekam na maila 🙂

  1. Jeśli jeszcze nie widzisz maila, to znaczy, że z jakiegoś powodu WP nie chce przepuścić maila z Gmaila. Wyślij mi na prv wiadomości lub na maila (jest w zakładce kontakt pod koniec strony) namiary do siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.